Спорен гол прекърши Арсенал и вдъхнови Сити за заслужен обрат | sportcafe.bg

Спорен гол прекърши Арсенал и вдъхнови Сити за заслужен обрат

18.12.2016, 19:38 (обновена 18.12.2016, 19:51)
346346346

Снимка: © getty

След почивката Манчестър Сити започна с летящ старт благодарение на Лирой Сане, който обаче донесе равенството, оставяйки съмнение, че е бил в положение на засада. Все пак, това нямаше никакво значение, защото голът му беше зачетен – 1:1.

Манчестър Сити измести Арсенал от третото място във временното класиране и вече се намира на 7 точки от лидера Челси.

Тио Уолкът даде преднина на „топчиите“ в самото начало, но Лирой Сане и Рахийм Стърлинг донесоха ценния обрат за домакините на „Етихад“. Останаха съмнения дали при изравнително попадение голмайсторът Сане не е бил в положение на засада, но такава не бе отсъдена, а до края на мача тимът му обезличи съперника и дори да изравни спорно, заслужено направи обрат и се поздрави с победата.

Сити започна настоятелно в предни позиции, а гостите в няколко случая се пропукаха в защита още в първите минути.

„Артилеристите“ обаче първи удариха, след като Санчес разкъса сърцето на отбраната на домакините с прецизно подаване и изведе Тио Уолкът очи в очи с вратаря, а английският национал бе безпощаден и откри резултата.

2 минути по-късно обаче Стърлинг направи фрапантен пропуск с глава, след като не намери опразнената врата и по този начин пропусна светкавично да върне своите в играта.

Футболистите на Гуардиола продължиха да се опитват да създават опасности пред Петър Чех, но „топчиите“ отвръщаха с агресия и контраатаки.

До края на полувремето небесносините владееха повече топката, но съвсем не бяха ефективни, а първият им точен удар във вратата дойде чак в добавеното време, когато Яя Туре дори не притесни Чех след изстрел с глава.

Голът тотално пропени облика на мача и върна самочувствието на гостите, които тормозеха съперника с дълбока преса.

В 62-ата минута Сане нахлу в наказателното поле и стреля, но веща намеса на Петър Чех го отказа. С приближаването на последната третина от сблъсъка националът на Германия заиграваше все по-добре, но така и не реализира.

Това обаче направи Рахийм Стърлинг, който в 71-ата минута матира Петър Чех с прецизен шут от средна дистанция и донесе пълния обрат, а малко по-късно Де Бройне улучи греда, пропускайки да направи разликата още по-изразителна.

До края Арсенал опита да изравни, но компактен Манчестър Сити умело опази резултата.

Oще: арсенал  арсен венгер  артилеристите  висша лига  голове  гражданите  засада  лирой сане  манчестър сити  пеп гуардиола  резултати  спорен гол  тио уолкът  топчиите