Барселона триумфира със Суперкупата на УЕФА в най-епичния финал в историята | sportcafe.bg

Барселона триумфира със Суперкупата на УЕФА в най-епичния финал в историята

12.08.2015, 00:22 (обновена 12.08.2015, 00:27)
барселона, севиля, суперкупа на уефа, педро

Гол в 115-ата минута на Педро донесе успеха за Барселона в най-епичния финал в тази надпревара

Барселона спечели Суперкупата на УЕФА в най-епичния финал в историята на тези двубои.

Каталунците спечелиха исторически сблъсък със Севиля с 5:4 след продължения. Редовното време завърши при резултат 4:4, като андалусийците успяха да се върнат от изоставане с 1:4.

Двубоят започна по чудесен начин за Севиля, след като Евер Банега изведе андалусийците още в третата минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Малко след това обаче, Лионел Меси показа, че и той може да изпълнява от подобни ситуации. Аржентинецът изравни в седмата, след което изведе Барса напред в 16-ата точно от преки свободни удари.

В края на полувремето пък Рафиня направи резултата 3:1.

Само седем минути след почивката Луис Суарес даде аванс на каталунците от три гола, но пет по-късно Хосе Антонио Рейес намали на 4:2.

В 72-рата минута Жереми Матийо събори Витоло в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Кевин Гамейро без проблеми реализира от бялата точка и намали изоставането на Севиля на само един гол.

Девет по-късно немислимото дотогава се случи. Андалусийците успяха да се върнат в мача. Двете смени на Унай Емери проработиха. Чиро Имобиле се пребори с Бартра, който също се появи като резерва, центрира към Коноплянка, който отблизо направи 4:4.

До края на редовното време не паднаха повече голове и двубоят влезе в продължения.

В 115-ата минута Барса удари. Отново в основата на гола бе Меси. Аржентинецът стреля от свободен удар, шутът му бе блокиран. Пробва втори път и прокара топката, но Бето спаси. Вратарят на Севиля обаче бе безпомощен при добавката на Педро, който отблизо го разстреля и донесе пета Суперкупа в историята на Барса.

Oще: барселона  бето  витоло  евгений коноплянка  евер банега  лионел меси  луис енрике  луис суарес  марк бартра  педро  рафиня  севиля  суперкупа на уефа  унай емери  хосе антонио рейес  чиро имобиле