Автогол, дузпа, симулации, гол и червен картон на Роналдо и гръмка победа на Реал

Роналдо вкара гол и си изкара два жълти картона за по-малко от половин час на терена Снимка: Getty Images

Ако сте изгледали първите 45 минути от Ел Класико и сте решили, че този път ще бъде едно от по-слабите му издания и сте решили да си легнете, или да правите нещо, друго, много сте сбъркали.

Реал взе гръмка победа с 3:1 на "Камп Ноу" в първия мач за Суперкупата на Испания, но всичко се разви през второто полувреме.

Всичко започна пет минути преди почивката, когато Пике си отбеляза автогол и даде началото.

Последваха силни минути за каталунците и няколко пропуска, провокирани и от страхотни намеси на Кейлор Навас. В една ситуация обаче костариканския страж на Реал сбърка, или поне така отсъди съдията. Луис Суарес стигна първи до една топка, пусна я зад гърба на Навас и въпреки че излизаше в аут, се хвърли в краката му, а съдията посочи бялата точка.

Последваха масови протести от „белия” лагер, като дори един от най-спокойните в отбора – Марсело – получи жълт картон за бурната си реакция. Зад топката застана Лионел Меси и изравни.

По подобие на финала за Суперкупата на УЕФА, Зинедин Зидан бе оставил Кристиано Роналдо на пейката. Португалецът се появи като резерва в 58-ата минута и в 80-ата, само три след гола на Меси, вкара за 2:1. Реал се впусна в бърза атака, Иско прати топката наляво, Роналдо я стигна, залъга Пике и шутира неспасяемо по диагонала.

Кристиано отпразнува гола, сваляйки си фланелката, за което получи жълт картон – нещо, за което щеше да съжалява секунди по-късно.

Две минути след гола при нова контра Роналдо бе изведен срещу Тер Щеген, а до него бе само Юмтити. След лек контакт между двамата Кристиано се строполи в наказателното поле, но този път съдията не се хвана на симулацията, както по-рано, и извади жълт картон на Роналдо. Който се оказа втори за него и така, само 25 след като се появи на терена, Кристиано бе изгонен. Заради което ще пропусне и реванша на „Бернабеу”.

Въпреки че бяха останали с човек по-малко, „кралете” стигнаха и до по-изразителна победа. Играчите на Барселона отново бяха хванати на контра, а в отсъствието на Роналдо, в главната роля влезе друга резерва – Марко Асенсио.

Третият, влязъл от пейката малко по-рано, Лукас Васкес, намери Асенсио на границата на наказателното поле, горе-долу откъдето Роналдо вкара гола си, но испанеца, вместо да я мести на десния си крак, реши да стреля с левия и я заби точно под гредата за крайното 3:1.

А статистиките на 21-годишното момче стават все още впечатляващи. След головете си в дебюта в Ла лига, Купата на краля, Шампионска лита и Суперкупата на УЕФА, вкара и в дебюта си за Реал Мадрид за Суперкупата на Испания.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" е на 17 август, а Барселона ще трябва да вкара поне три гола, за да има шанс да спечели Суперкупата.