Юнайтед с грешна стъпка в борбата за топ 4

Моуриньо трябваше да стане свидетел на поредната контузия в неговия състав, след като Люк Шоу получи травма и бе заменен от Антонио Валенсия. Снимка: Getty

Манчестър Юнайтед завърши наравно 1:1 със Суонзи в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига. Уейн Рууни даде аванс на „червените дяволи“, но Гилфи Сигурдсон осигури точката за гостите.

Домакините оказаха натиск от първите минути и стигнаха да положения пред вратата на Фабиоански, които обаче не реализираха. В 34 мин. дойде шанса и за „лебедите“, но Аю не успя да преодолее Де Хеа, като при добавката не се разписа и Сигурдсон.

В добавеното време се стигна до най-спорния момент. Рашфорд нахлу в наказателното поле, пусна топката покрай Фабиански, който се хвърли да спасява, но видя, че не може да стигне до топката и прибра ръцете си. Нападателят потърси контакт и падна, а Нийл Суорбрик се подведе и посочи бялата точка.

Дузпата изпълни Рууни и даде преднина на Юнайтед.

Фабиански спря футболистите на Моуриньо от второ попадение през второто полувреме, а в 79-ата минута Гилфи Сигурдсон изравни резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар.