Роналдо спечели геройска точка за Реал, Бейл изгонен

Бейл, Роналдо и Карвахал търсят обяснение от рефера за червения картон, който прати Бейл под душа в самото начало на второто полувреме. Мачът беше пълен със спорни съдийски решения и грешки и в двете посоки Снимка: Getty Images

С два гола на Кристиано Роналдо в края Реал Мадрид измъкна инфарктна точка на своя "Сантяго Бернабеу" срещу Лас Палмас.

Мачът от 25-ия кръг на Ла Лига завърши 3:3 и се разви кошмарно за домакините през второто полувреме, когато Гарет Бейл беше изгонен, а Лас Палмас вкара два гола на останалите с човек по-малко звезди на Реал.

Двубоят беше вълнуващ от самото начало. В 8-ата минута Иско откри за Реал при съмнително положение за засада, но само две минути по-късно Тана изравни за Лас Палмас със страхотен шут, след като се измъкна от Серхио Рамос.

Лас Палмас продължи да атакува опасно и до края на полувремето атаките пред двете врати се редуваха, но нов гол не падна.

Втората част започна със страшна глупост на Гарет Бейл, който първо фаулира Джонатан Виера и получи жълт картон, а после изпусна нервите си, блъсна своя съперник и така получи директен червен и остави съотборниците си да доиграват мача с 10 души.

Лас Палмас успя да се възползва от ситуацията и между 56-ата и 59-ата минута вкара два бързи гола. Първо Рамос спря удар към вратата на Реал с ръце от легнало положение и от отсъдената дузпа Виера направи 2:1 за гостите. После дълга топка, изсипана към Кевин-Принс Боатенг, не беше преценена добре от Кейлор Навас, ганаецът изпревари вратаря и на празна врата покачи на 3:1.

Ситуацията изглеждаше безнадеждна за Реал Мадрид, но тимът на Зинедин Зидан намери сили да натисне съперника.

В 70-ата минута гол на Алваро Мората беше отменен заради несъществуваща засада на Роналдо. В 86-ата минута обаче съдията свири спорна дузпа за Реал - центриране на Роналдо се отби в прибраната до тялото ръка на защитник на гостите. Този път нищо не можеше да попречи на португалеца да намали преднината на Лас Палмас с неспасяем удар - 2:3.

В 89-ата минута Хамес Родригес центрира, а Роналдо се превърна в герой, като засече с глава за 3:3 и донесе точката на Реал.

"Белия балет" отстъпи първото място в класирането и е с точка назад от Барселона, но все още има и мач по-малко.