АПОЕЛ с Живко Миланов удари Астана на Стоилов след обрат

15.09.2016, 22:03 (обновена 15.09.2017, 12:55)
Станимир Стоилов

Снимка: © uefa.com

Астана започна добре гостуването на АПОЕЛ, но с два късни гола домакините спечелиха мача

Отборът на АПОЕЛ Никозия обърна казахстанския Астана в първи сблъсък от Група В на Лига Европа. За домакините цяла мач изигра българският защитник Живко Миланов, а треньор на гостите е Станимир Стоилов.

Тази вечер Астана поведе с гол в на Неманя Максимович в самия край на първото полувреме. След почивката обаче Винисиус изравни, а Игор де Камаго отбеляза победния гол три минути преди края.

В същото време Рома не успя да победи Виктория Пилзен в друг от ранните мачове от Лига Европа.

Чехите, които Лудогорец отстрани, за да влезе в Шампионската лига, постигнаха равенство 1:1 срещу италианския отбор след два гола, разменени още в началото. Пероти откри от дузпа в 4-ата минута за гостите, а в 11-ата Марек Бакош изравни с глава.

В най-емоционалната среща Зенит обърна Макаби Тел Авив от 0:3 до 4:3 само за 15 минути. До 76-ата минута резултатът беше 3:0 за домакините, но тогава Кокорин върна един гол, а Макаби остана с човек по-малко в 81-ата минута. Роберт Мак и Джулиано отбелязаха в 84-ата и 86-ата минута, за да изравнят резултата, а в добавеното време Лука Джорджевич отблизо с глава завърши невероятния обрат.

Сасуоло - Атлетик Билбао 3:0

Oще: апоел  апоел никозия  виктория пилзен  групи  групова фаза  живко миланов  зенит  лига европа  макаби тел авив  обрат  резултати  ровенство  рома  станимир стоилов  удари