Дузпа в края спаси Арсенал, Евертън продължава да затъва

Арсенал игра слабо, но взе трите точки. Снимка: Getty
Арсенал игра слабо, но взе трите точки.

Арсенал си тръгна с три точки от гостуването на Бърнли, след като спечели с 1:0. Победният гол дойде от дузпа, отсъдена в 92-ата минута, която Алексис Санчес реализира.

Домакините започнаха силно и след четвърт час игра крилото Йохан Берг Гудмундсон стреля опасно, но ударът му след бърза контра срещна гредата на вратата на гостите.

Малко по-късно "артилеристите" пропуснаха изгодни шансове за гол чрез Арън Рамзи и Начо Монреал. След почивката играта беше равностойна, но в самия край Арън Рамзи беше съборен в наказателното поле от Джеймс Тарковски и Санчес реализира удара от бялата точка.

Лондончани бяха без Месут Йозил в тази среща, а след този успех се изкачиха на четвъртото място в класирането с актив от 25 точки. Бърнли заема седмата позиция с три точки по-малко.

Междувременно, Саутхемптън победи с 4:1 Евертън като домакин.