Хихон поднесе титлата на Барса, би Атлетико

19.03.2016, 18:53 (обновена 19.03.2016, 19:04)
Барса

Тази гледка - позната от май миналата година, най-вероятно ще се повтори и в края на този сезон. Барселона е близо до титлата.

Спортинг Хихон се намеси решително в битката за титлата с изненадващо 2:1 у дома над Атлетико.

До 80-ата минута домакините губеха с 0:1, като Антоан Гризман бе вкарал за фаворита.

Но Антонио Санабриа и Карлос Кастро обърнаха резултата, пращайки титлата реално и извън съмнение в ръцете на Барселона.

Атлетико остава с 67 точки и мач повече от лидера, който в неделя ще гостува на Виляреал, а има 75.

При победа разликата ще стане 11 точки само 8 кръга преди края.

Реал е трети с 63 пункта.

Така каталунците са на път да дублират титлата си в Примера, а и могат да вземат психологически аванс пред Атлетико преди мачовете от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Oще: атлетико мадрид  барселона  примера дивисион  спортинг хихон