Саутхемптън шокира Ливърпул - от 0:2 до 3:2 | sportcafe.bg

Саутхемптън шокира Ливърпул - от 0:2 до 3:2

20.03.2016, 17:26 (обновена 20.03.2016, 17:38)
Саутхемптън

Роналд и Ервин Куман триумфираха - от 0:2 до 3:2 срещу Ливърпул.

Ливърпул изпусна преднина от 2 гола като гост на Саутхемптън и загуби с 2:3.

Мачът бе странен, като гостите тотално доминираха до почивката и можеха да водят поне с 4 гола разлика.

Вкараха само Фелипе Коутиньо и Даниел Стъридж.

След почивката Ливърпул видимо подцени опасността, а домакините първо получиха и изуснаха дузха, а после се вдигнаха за обрат.

Саидо Мане вкара два пъти, Грациано Пеле добави един гол и обратът бе факт.

Победата прати Саутхемптън на Роналд Куман на 7-о място с 47 т., само на 4 от четвъртото място.

Ливърпул остава девети с 44 точки.

Нюкасъл спаси точка в дербито със Съндърланд, като Александър Митрович вкара в 83-ата минута за крайното 1:1.

Джърмейн Дефоу бе дал аванс на гостите преди почивката.

Дербито изобилстваше от грубости и нерви, както е типично за този мач.

Двата местни съперника остават на 18-о и 19-о място, но шансовете им за спасение остава.

Oще: висша лига  ливърпул  нюкасъл  саутхемптън  съндърланд