Марсело спаси Реал от огромна издънка | sportcafe.bg

Марсело спаси Реал от огромна издънка

29.04.2017, 19:00 (обновена 29.04.2017, 19:25)
Реал Мадрид - Валенсия 2:1

Роналдо и Марсело бяха двамата голмайстори срещу Валенсия. Реал се затрудни, но постигна задължителната победа

Реал Мадрид постигна труден успех на "Бернабеу" срещу Валенсия с 2:1.

Победата беше задължителна за "Белия балет" в битката за титлата с Барселона и отборът я постигна драматично няколко минути преди края.

Гостите започнаха силно и още в първата минута Санти Мина удари греда. В 27-ата минута обаче Кристиано Роналдо се възползва от центриране на Карвахал и с глава откри резултата - 1:0 за Реал.

Домакините имаха достатъчно възможности да си решат мача през втората част, но не успяха. В 55-ата минута Бензема уцели греда, а след това Роналдо пропусна дузпа - вратарят на Валенсия Диего Алвес спаси негов удар от бялата точка за трети път в кариерата си.

В 82-ата минута Валенсия изравни след страхотен шут от фаул на Дани Парехо и изглеждаше, че Реал ще плати скъпо за пропуските си. В 86-ата минута обаче Марсело проби към центъра от левия фланг и с десния крак донесе победния гол за "кралете".

Победата срещу Валенсия качи Реал на първото място с три точки пред отбора на Барселона, който по-късно днес играе градско дерби с Еспаньол.

Oще: белия балет  валенсия  дани парехо  диего алвес  дузпа  издънка  испания  кралете  кристиано роналдо  ла лига  марсело  пропуск  реал  реал мадрид  спаси