Ювентус не срещна съпротива в Дортмунд

Тевес бе изключително полезен за Ювентус срещу Борусия

Ювентус не срещна проблеми при гостуването си на Борусия (Дортмунд) и взе втора поредна победа срещу тима на Юрген Клоп, този път с 3:0. Така шампионите в Серия А продължават на четвъртфиналите с общ резултат 5:1.

Карлос Тевес откри за гостите в 3-ата минута, после Мората удвои след пас на аржентинеца в 70-ата и пак Тевес оформи крайното 3:0 в 79-ата минута.

Лошата новина за гостите се оказа контузията на Погба, който беше изнесен на носилка през първото полувреме, а Борусия все още няма победа срещу Ювентус у дома.

След успеха на Юве срещу Борусия, Германия и Италия ще имат по един представител на четвъртфиналите - от Бундеслигата напред продължават шампионите от Байерн.

10 минути преди края на мача Тевес беше изваден, а публиката аплодира аржентинеца, който завърши участието си в този мач с 91% точни пасове.