Луис Суарес повали и Валенсия

След два гола в Шампионската лига срещу ПСЖ през седмицата, днес Суарес наказа и Валенсия

Барселона победи Валенсия с 2:0 в първи мач от съботната програма на Примера дивисион. Благодарение на голове в първата и последната минута на мача каталунците гарантирано запазват първото си място в класирането и след този кръг. Барса вече е на 5 т. пред втория Реал Мадрид, който по-късно тази вечер посреща Малага.

На „Кампо Ноу" срещу Валенсия домакините вкараха още при първата си атака. Лео Меси проби през центъра и отклони към Луис Суарес, който с лекота преодоля Диего Алвеш за 1:0. Валенсия веднага се хвърли в атака и след 10 минути игра Родриго бе съборен от Пике в наказателното поле на Барса, а съдията не се поколеба да посочи бялата точка.

Дани Парехо се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, но Клаудио Браво отрази удара в долния десен ъгъл на вратата. До почивката гостите пропуснаха още няколко добри възможности, най-чистата от които бе пред Пако Алкасер, но Масчерано спаси сигурно попадение, блокирайки изстрела му.

След почивката Барселона заигра по-добре и установи контрол над мача чрез продължителни разигравания. В 3-минутното продължение на редовното време футболистите на Валенсия се хвърлиха в предни позиции, от което произлезе скоростна контра за Барса, оставила Меси сам срещу вратаря. Аржентинецът не успя да прехвърли стража на Валенсия, но при добавката беше точен за крайното 2:0.