Издънка на Тотнъм почти връчи титлата на Челси | sportcafe.bg

Издънка на Тотнъм почти връчи титлата на Челси

05.05.2017, 23:43 (обновена 06.05.2017, 00:25)
Уест Хем - Тотнъм 1:0

Лансини бележи единствения гол в мача и на практика заличава всякаква интрига за титлата в Англия

Тотнъм загуби с 0:1 лондонското дерби срещу Уест Хем и почти се прости с надеждите си за титлата.

Мануел Лансини вкара единствения гол за домакините в 65-ата минута от малкото наказателно поле след бърза атака и няколко рикошета.

"Чуковете" играха силно и още в 5-ата минута имаха възможност, при която Лансини не успя да намери добре топката. В 21-ата минута Адриан направи три последователни спасявания, за да съхрани вратата на Уест Хем.

В 63-ата минута Адриан спаси и удар на Хюн-Мин Сон, а две минути по-късно домакините нанесоха своя удар.

До края Тотнъм продължи с грешките и можеше да получи още голове, а в предни позиции не създаде чисто положение, за да изравни.

"Шпорите" остават на второ място в класирането със 77 точки, 4 по-малко от лидера Челси и вече с мач повече.

Челси играе своя двубой от кръга в понеделник като домакин на Мидълзбро.

Oще: адриан  изънка  класиране  лондонско дерби  мануел лансини  надежди  преднина  титла  тотнъм  точки  уест хем  хюн-мин сон  челси  чуковете  шпорите