Барселона - Манчестър Сити: Фактите

Ракитич отбеляза първия си гол в Шампионската лига с екипа на каталунците.
Иниеста вече има 535 мача за Барселона и е на четвърто място по този показател. Снимка: Getty Images
Иниеста вече има 535 мача за Барселона и е на четвърто място по този показател.
Каталунците са на четвъртфинал за осма поредна година.

Канонада от удари, две греди, спасявания на Джо Харт, невероятен Лионел Меси... Барселона - Манчестър Сити на "Камп Ноу" определено ще се запомни.

Ето и няколко факти и статистики от мача:

•    Барселона спечели всичките си домакинства в Шампионската лига до момента - АПОЕЛ (1:0), Аякс (3:1), ПСЖ (3:1)

•    Каталунците срещнаха английски отбор във фазата на елиминациите за осми път от сезон 2008/09 и за седми път отстраниха островитяни за този период.

•    Барса е в четвъртфиналния жребий за осма поредна година. За последно не стигнаха до това стъпало през сезон 2006/7, когато каталунците не успяха да се справят с Ливърпул.

•    Тер Щеген спаси първата си дузпа за Барселона и първа в Шампионската лига, откакто Виктор Валдес отрази удар на Аякс от бялата точка при разгрома с 4:0 през септември 2013 г.

•    Голът на Иван Ракитич бе негов първи в Шампионската лига и трети с екипа на Барса, след като се разписа още във вратите на Гранада и Севиля.

•    Андрес Иниеста изигра своя мач №535 за клуба и се изравни с Виктор Валдес на четвъртото място по най-много участия за "блаугранас".

•    Барса създаде 23 положения, като 10 пъти последна преграда пред гола беше Джо Харт.