Перу се окичи с бронза на Копа Америка | sportcafe.bg

Перу се окичи с бронза на Копа Америка

04.07.2015, 10:04 (обновена 04.07.2015, 10:07)
Перу, бронз, Копа Америка 2015 г.

Отборът на Перу спечели бронзовите медали на Копа Америка за осми път в историята си

Отборът на Перу спечели бронзовите медали на тазгодишното издание на Копа Америка. Тимът на Рикардо Гарека спечели финала за третото място срещу Парагвай с 2:0.

Това е осми бронзов медал за перуанците в историята на турнира, като отборът повтори постижението си от предишното издание от 2011 година.

И двата гола паднаха през втората част. Три минути след почивката Андре Карийо откри резултата, а минута преди края на двубоя Хосе Гереро подпечата успеха за Перу.

Тимът на Рикардо Гарека доминираше през по-голямата част от мача и резонно финалистът от 2011-а Парагвай остана с празни ръце.

Тази вечер от 23:00 часа българско време е финалът, в който един срещу друг се изправят домакините от Чили и тимът на Аржентина.

„Гаучосите” са без титла в турнира от 1993 година и всички погледи са вперени в Лионел Меси. Чили пък досега никога не е печелил златните медали на Копа Америка, като има четири втори места.

Oще: андре карийо  аржентина  копа америка  парагвай  перу  рикардо гарека  хосе гереро  чили