Лацио изпревари Интер след победа със страхотни голове

Лацио изпревари Интер след победа със страхотни голове Снимка: Getty Images

Лацио победи гостуващия Киево с 5:1 и се изкачи на третото място в Серия А, измествайки Интер.

Луис Алберто откри резултата в 23-тата минута, но в ответната атака Мануел Пучарели изравни, възползвайки се от грешка в отбраната на домакините.

Още преди почивката обаче Лацио отново излезе напред след хубав удар извън наказателното поле на Сергей Милинкович-Савич. Отново сърбинът се разписа за 3:1 след брилянтно изпълнение от воле.

В последните минути бе оформен и разгромът. Бастош направи 4:1, след като ударът му рикошира в тялото на защитник и заблуди вратаря, а крайното 5:1 оформи резервата Луиш Нани с нов красив гол извън наказателното поле.

Победата приближи Лацио на седем точки зад Ювентус и на 11 до лидера Наполи, който по-рано днес победи Аталанта с минималното 1:0 като гост. "Орлите" имат вече 43 точки, с една повече от Интер, който довечера приема Рома в дербито на 21-вия кръг. Киево остава 13-и с 22 точки