Ибрахимович донесе на Юнайтед Купата на лигата

Златан бележи победния гол за Юнайтед малко преди края в един финал, който можеше и да завърши по съвсем различен начин Снимка: Getty Images
Футболистите на Юнайтед празнуват с купата Снимка: Getty Images
Футболистите на Юнайтед празнуват с купата
След като спечели Community Shield през август, сега Жозе Моуриньо завоюва втория си трофей начело на Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images

Първи трофей за този сезон спечели Манчестър Юнайтед.

"Червените дяволи" спечелиха ЕФЛ Къп след победа с 3:2 на финала срещу Саутхемптън.

Герой с два гола за победителите беше лидерът на тима през кампанията Златан Ибрахимович, който отбеляза победното попадение три минути преди края.

И преди това мачът се разви много драматично. Манчестър Юнайтед започна по-добре и в 4-ата минута Фрейзър Форстър трябваше да спасява удар на Погба.

В 11-ата минута Саутхемптън вкара, но голът на Габиадини беше несправедливо отменен заради засада. Осем минути по-късно Юнайтед откри чрез безпощаден удар от фаул на Ибрахимович в десния ъгъл на Форстър - 1:0.

Така шведът вкара 25-ия си гол за "червените дяволи" от началото на сезона.

И след гола Саутхемптън продължаваше да изглежда опасен, но получи второ попадение. В 39-ата минута Маркос Рохо намери Джеси Лингард в наказателното поле и той стреля по земя точно в левия ъгъл за 2:0.

В самия край на първата част Саутхемптън върна един гол - Габиадини засече центриране отдясно и направи 1:2, с което запази интригата за второто полувреме.

След почивката отборът на Клоп Пюел отново показа характер и успя да изравни още в 48-ата минута.

Отново Маноло Габиадини беше точен, след като Погба увисна при една топка в наказателното поле, а италианецът реагира мигновено и макар и с гръб към вратата отправи страхотен удар - 2:2.

До края Саутхемптън можеше да вкара и трети гол. В 63-ата минута гредата спаси Де Хеа при изстрел с глава на Ромеу.

В 87-ата минута обаче дойде решаващият момент. Андер Ерера направи много добро центриране в наказателното, Ибрахимович скочи над всички и с глава донесе победния гол за Юнайтед.

Така накрая първият капитан Уейн Рууни вдигна Купата на Лигата, макар че си остана неизползвана резерва в мача.