Барса отново мачка, но загуби основен футболист

Денис Суарес се радва след отбелязването на първия си гол за Барса Снимка: Getty Images
Денис Суарес се радва след отбелязването на първия си гол за Барса

Барселона победи домакина Ейбар с 4:0 в Ла Лига и продължава да е близо до Реал Мадрид и Севиля в челото на класирането.

Каталунците обаче дадоха жертва, тъй като още в 7-ата минута Серхио Бускетс се контузи след влизане на Гонсало Ескаланте.

Бускетс напусна терена със съмнения за частично разкъсани връзки на глезена и може да отсъства доста време от игра. Към края на срещата контузия получи и Жорди Алба, заради което Барса доигра мача с 10 души.

Ейбар показа равностойна игра в първите минути и в 24-ата можеше да открие, но Тер Щеген спаси удар на Адриан.

Резултатът беше открит от влезлия вместо Бускетс Денис Суарес, вкарал първия си гол за Барселона. В 32-ата минута той шутира по земя от границата на наказателното поле и беше точен за 1:0.

До края на полувремето гостите можеха да са решили всичко в мача, като Юмтити и Луис Суарес бяха близо до гола, но не сполучиха.

Пет минути след почивката обаче Меси комбинира с Луис Суарес и след като получи отличен пас вкара за 2:0.

Малко по-късно гол на Ейбар беше отменен заради засада, а в 68-ата минута Барса уби всякаква интрига в срещата. Луис Суарес открадна една топка и сам срещу вратаря покачи на 3:0. Уругваецът можеше да вкара и още няколко пъти до края на мача.

4:0 оформи Неймар в самия край, а асистенцията беше на Алеиш Видал.

След победата Барселона остава на третото място в класирането, на точка от втория Севиля и на две от Реал Мадрид. Кралския клуб обаче има и мач по-малко.