Кристиано се отпуши и спаси Реал (видео)

14.10.2017, 19:19 (обновена 14.10.2017, 19:28)
Роналдо

Кристиано Роналдо с първи гол за сезона в Примера

Кристиано Роналдо най-накрая се отпуши и вкара първия си гол в Примера дивисион от началото на сезона. Португалецът донесе победата на Реал Мадрид с 2:1 като гост на Хетафе и спаси шампионите от нова издънка.

Карим Бензема откри резултата в 39-ата минута, като и за французина това бе първо попадение в елита през кампанията. Малко след почивката обаче домакините изравниха чрез Хорхе Молина.

20-на минути преди края на редовното време Зинедин Зидан пусна Тео Ернандес и Иско, изваждайки Марсело и Лукас Васкес. Този ход даде моментален ефект и секунди по-късно Роналдо направи невероятен пропуск от около метър на празна врата.

В 85-ата обаче нямаше пропуск. Иско изведе Кристиано по перфектен начин и португалецът с мощен удар заби кълбото по диагонала в долния десен ъгъл за крайното 2:1.

Така, няколко часа преди дербито между Атлетико и Барселона, Реал се изкачи на второто място, като вече има 17 точки, четири по-малко от каталунците. Атлетико е пети с 15, а Хетафе е 14-и с осем.

Oще: 2017/18  кристиано роналдо  ла лига  примера  реал мадрид  хетафе