Мората прекърши Юнайтед на "Стамфорд Бридж"

"Сините" са загубили едва един от последните си 16 домакински двубоя срещу Манчестър Юнайтед в първенството. Снимка: Getty

Шампионът Челси победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в едно от дербитата на 11-ия кръг във Висшата лига. Успехът за „сините“ донесе Алваро Мората през второто полувреме, като така момчетата на Антонио Конте се доближиха на точка от „червените дяволи“.

Юнайтед вече изостава на осем точки зад лидера Манчестър Сити.

В 7-ата минута Фил Джоунс си вкара автогол, след като засече с крак центриране на Маркос Алонсо. Главният рефер Антъни Тейлър отмени попадението заради нарушение на Алваро Мората.

В 34-ата минута Мората падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа за нарушение на Смолинг, но съдията даде знак играта да продължи.

След почивката Челси вдигна оборотите и в 53-ата минута Азар бе изпуснат в наказателното поле, но стреля право в Давид Де Хеа. Само две минути след това Мората засече с глава центриране на Аспиликуета за 1:0.

Четири минути преди края Рашфорд бе близо до изравнителен гол, но ударът му премина на сантиметри от страничната греда.