Трагедията на Юнайтед продължи и на "Гудисън"

04.12.2016, 19:40 (обновена 04.12.2016, 20:37)
златан

Златан вкара ефектен гол през първото полувреме, но той се оказа недостатъчен.

Евертън и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в среща от 14-ия кръг на английската Висша Лига. Така "червените дяволи" останаха на цели 9 точки от топ 4.

Двата отбора изиграха предпазливо първо полувреме, в което головите положения пред двете врати липсваха.

В 42-та минута Златан Ибрахимович бе изведен от дълбочина и майсторски прехвърли Стекеленбург за 1:0, след като топката на два пъти се удари в гредите, преди да премине голлинията.

През второто полувреме темпото отново не бе високо и двата тима рядко стигаха до положения.

Минута преди края на мача влезлият като резерва Маруан Фелайни фаулира Идриса Гай в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Лейтън Бейнс и не сгреши.

Oще: висша лига  евертън  златан ибрахимович  манчестър юнайтед  премиършип  фа къп