Кристиано взе крехък аванс срещу Златан

Кристиано даде крехък аванс на Португалия, но шведите няма да се дадат лесно.
Костас Митроглу е разперил победоносно ръце, след като е реализирал третия гол във вратата на Румъния.
Украйна - Франция предложи много битка и два безответни гола за домакините.
Хърватия пропусна да вземе своето като гост, но на "Максимир" във вторник едва ли ще има изненада.

Късен гол на Кристиано Роналдо донесе победата на Португалия с 1:0 над Швеция в най-интересния бараж от зона Европа за класиране на световното първенство догодина.

Двубоят на стадион "Луш" в Лисабон премина с превъзходство на домакините, но скандинавците издържаха до 82-та минута. Мигел Велосо центрира, а мегазвездата на Реал Мадрид прати топката във вратата на Исаксон с хубав удар с глава.

Две минути по-късно отново след удар на Роналдо с глава топката срещна горната греда. Това беше първа загуба на Швеция от Португалия в сблъсъците помежду им, но може да се окаже фатална, ако "тре крунур" не успее да навакса пасива в реванша пред собствена публика.

Португалия е на плейоф за втори път в своята история, след като по пътя към Мондиал 2010 "мореплавателите" елиминираха Босна и Херцеговина след две победи с по 1:0.

Украйна взе солиден аванс от 2:0 срещу Франция пред близо 70 000 екзалтирани зрители на "Олимпийския стадион" в Киев.

Точни за домакините бяха Роман Зозуля и Андрий Ярмоленко от дузпа. Двата отбора изиграха много здрав мач, изпълнен с единоборства. В края на първото полувреме "петлите" искаха дузпа, но турският рефер Джунейт Чакър не посочи бялата точка.

В 61-та минута Зозуля се оказа на стрелкова позиция при една многоходова акция на украинците - 1:0. В последвалите минути и двата тима имаха по още една претенция за дузпа, а 8 минути преди края Чакър посочи точката за нарушетие на Лоран Косиелни, който по-късно бе изгонен.

Ярмоленко изпълни точно и направи 2:0. Във вторник Франция приема съперника си на "Стад дьо Франс". "Петлите" не са пропускали световни финали от САЩ'94 насам.

Гърция се наложи над Румъния с 3:1 у дома и мечтае за финалите в Бразилия. Два гола за домакините вкара Костас Митроглу, а веднъж се разписа Димитрис Салпингидис.

За гостите точен беше Богдан Станку. Гърците изиграха много силен мач и заслужено си осигуриха добър аванс преди реванша в Букурещ следващата седмица.

Исландия и Хърватия завършиха 0:0.

Цяло второ полувреме скандинавците играха с човек по-малко, но въпреки това устискаха нулевото равенство, което запазва шансовете им преди реванша в Загреб.

Хърватите започнаха с Марио Манджукич на върха на атаката и много силна халфова линия с Лука Модрич, Иван Ракитич и Иван Перишич. Четиримата постоянно търсеха път към вратата на домакините, но така и не успяха да го намерят.