Арсенал с безпроблемна победа срещу новак

Айоби вкара втория гол за "артилеристите".

Арсенал записа очаквана домакинска победа в седмия кръг на Висшата лига, надигравайки Брайтън с 2:0 у дома. Така тимът на Арсен Венгер се изравни по точки шампиона Челси, който е на четвърта позиция, но "сините" са с по-добра голова разлика.

Арсенал е в поредица от 7 мача без загуба във всички турнири, а успехът бе девети пореден във Висшата лига за "артилеристите" пред собствена публика.

След силно начало Начо Монреал откри резултата в 16-та минута. След разбъркване в наказателното поле на съперника удар на Мустафи бе изчистен от голлинията, топката стигна до Монреал, а испанецът я свали и успя да я прати в мрежата.

Гостите опитаха да се върнат в мача в началото на втората част, но в 56-та минута получиха втори гол. В сгъстената защита Алексис Санчес намери пролука, като с пета намери Алекс Айоби и той с мощен удар удвои аванса на "артилеристите".

За него това бе първо попадение във Висшата лига от януари. Шест минути преди края Глен Мъри можеше да отбележи почетен гол за Брайтън. Неговият удар с глава обаче мина встрани от вратата.