Германия е европейски шампион до 21 г.

След последния съдийски сигнал младите футболисти на Германия вече можеха да изразят радостта си. Те бяха по-добри на финала и си заслужиха трофея Снимка: Getty Images

Германия е европейски шампион за младежи до 21 г. след успех с 1:0 на финала срещу Испания.

Бундестимът спечели този торфей за втори път в историята си, и то напълно заслужено след красив гол с глава на Вайзер към края на първото полувреме и по-силна игра като цяло в мача.

Попадението падна в 40-ата минута, когато халфът на Херта Берлин Мичел Вайзер осъществи много труден удар с глава след центриране отдясно на Джереми Толян и топката описа невероятна парабола, преди да влезе неспасяемо във вратата.

Впоследствие Германия надигра тактически испанците, не им даде почти никакви шансове да изравнят, а през втората част пресата на немците доведе до някои отлични положения, с които да си решат мача. Няколко пропуска на нападателите оставиха интригата до края, но в крайна сметка резултатът не се промени.

Германците даже не бяха довели най-силния си отбор на това първенство, тъй като част от играчите са със селекцията на Йоаким Льов в Русия за Купата на конфедерациите, където Бундестимът също е на финал.

Испания също се представи много силно на това Европейско първенство и до последния си мач нямаше загуба.