Челси и Ливърпул с тежки загуби у дома

Лондочани записаха второ поражение през сезона и вече имат девет допуснати гола в само четири кръга

Шампионът Челси записа втора загуба от началото на сезона във Висшата лига. В мач от четвъртия кръг на първенството тимът на Жозе Моуриньо загуби домакинството си на Кристъл Палас с 1:2.

Бакари Сако откри резултата в 65-ата, а 14 по-късно резервата Радамел Фалкао изравни. Девет минути преди края обаче Сако намери Джоъл Уорд, който отблизо разстреля Куртоа за крайното 2:1 за Палас.

Ливърпул пък претърпя още по-тежко поражение. „Червените” загубиха с 0:3 от Уест Хем на „Анфийлд”, а почти 40 минути играха с човек по-малко, след като Фелипе Коутиньо бе изгонен за втори жълт картон в 52-рата минута.

Новото попълнение Мануел Манцини изведе „чуковете” напред в резултата още в третата минута, а в 29-ата Марк Ноубъл удвои аванса на гостите след груба грешка в защита на Деян Ловрен.

В 78-ата Марк Ноубъл получи директен червен картон и численото равенство на терена бе възстановено. Въпреки това, в добавеното време на срещата Диафара Сако добави още един гол във вратата на Миньоле, за да оформи класическия успех на Уест Хем.

Манчестър Сити постигна рутинна победа над новака Уотфорд след 2:0 у дома. Головете за „гражданите” отбелязаха Рахийм Стърилнг в 47-ата минута и Фернандиньо в 56-ата.

В другите мачове от кръга в Англия, започнали от 17:00 часа българско време, Борнемут и Лестър направиха 1:1, Астън Вила стигна само до 2:2 срещу Съндърланд у дома, а Стоук Сити загуби домакинството си на УБА с 0:1.