ЦСКА унижи безпомощния Левски - 1:0

Емил Гъргоров забива победния гол от дузпа в 69-ата минута. ЦСКА е на път съвсем да вгорчи юбилея на Левски. Снимка: Sportal

За първи път от 27 години ЦСКА направи дубъл над Левски с две шампионатни победи в един сезон - 1:0 на стадион "Васил Левски". През есента армейците разгромиха съперника с 3:0.

Дербито си беше дерби - Везувий от нерви, картони (14 жълти, 4 червени), а имаше и грозни сцени, арести, бой и кръв.

Емил Гъргоров заби от дузпа в 69-ата минута единствения гол за ЦСКА, след като преди това от 29-ата Левски бе с човек повече на терена заради изгонване на Борис Галчев, но не съумя да стори нищо смислено. Това е несъмнено най-слабият, безпомощен и несъстоятелен син отбор в 100-годишната история на клуба.

Блъскане, центрирания, безидейност - дори и срещу 10 съперници. Чистите положения за Левски дойдоха в първите минути, когато имаше числено равенство.

Но ЦСКА изчака своя миг, резервата Тони Силва отне топката от капитана Станислав Ангелов и го принуди да го фаулира - дузпа, втори жълт картон.

В края Ларсен Туре от Левски ритна падналия вратар на ЦСКА Раис М`Боли и също бе изгонен, както и стража, който го удари хамалски с топката по главата. Грозен край на един грозничък мач.

Така вече в четвърто поредно дерби, 390 минути Левски няма записан гол във вратата на ЦСКА. А идат още две дербита във втория етап от първенството, като следващото е още другия уикенд.

Така стана, защото ЦСКА завършва трети редовния сезон, а Левски шести. И по схемата, срещата им е още в първия кръг от втората фаза.

Какво ли предусещат "сините" сърца? Докъде ще стигне унижението в историческия сезон?

Секунди след изгонването на Галчев агитката на ЦСКА атакува полицаи и настана голям бой. Седалки летяха по униформените, те отвръщаха с удари с палки. Имаше и кръв, и ранени.

След гола на ЦСКА пък привърженик на армейците се зарадва в ложите, но левскари го нападнаха и замеряха. Пак се намеси полиция.

Това е дербито - нерви, бой, страсти. Левски едва ли ще иска да идва следващия уикенд.