Арсенал отново на 5 точки от Лестър

Жиру и Чембърлейн бяха героите за Арсенал.

Арсенал спечели с 2:0 като гост срещу Борнемут в ранния неделен мач от 25-ия кръг на английското първенство.

Двата гола за гостите паднаха в рамките на две минути преди почивката. В 23-ата минута Месут Йозил даде аванс за "артилеристите" след центриране на Арън Рамзи и асистенция с глава на Оливие Жиру.

Само минута по-късно Алекс Окслейд-Чембърлейн получи пас от Рамзи и удвои аванса за Арсенал. Хари Артър преди почивката и Джош Кинг през втората част пропуснаха изгодни възможности да върнат едно попадение във вратата на отбора от Северен Лондон.

Това е първи успех за столичани в последните четири мача. Победата изкачи Арсенал на третото място в класирането с актив от 48 точки, на 5 след лидера Лестър Сити, който в събота надигра като гост с 3:1 състава на Манчестър Сити.

Намиращият се на втора позиция отбор на Тотнъм също е с 48 точки, но има значително по-добра голова разлика от своя голям съперник. Борнемут заема 15-о място във Висшата лига с 28 точки.