Реал и Волфсбург са първите 1/4-финалисти

Гол и асистенция за Кристиано

Реал (Мадрид) постигна втора победа с 2:0 над Рома и с общ резултат от 4:0 изхвърли вълците от Шампионската лига. Кристиано Роналдо се отчете с гол и асистенция за успеха на „кралете”.

Въпреки че гостите имаха по-добрите положения през първата част, Един Джеко и Михамед Салах пропуснаха положения сами срещу Кейлор Навас и нулевото равенство се запази до почивката.

В 64-тата, току-що влезлият на мястото на Гарет Бейл, Лукас Васкес центрира отдясно, Кристиано Роналдо стигна първи до топката и отбеляза 13-ото си попадение в от началото на турнира.

Само четири минути по-късно португалецът изведе Хамес в чиста позиция и колумбиецът с мощен удар от малък ъгъл прокара топката между краката на Шчесни.

Рома можеше да отбележи поне почетен гол, но Салах отново изпусна сам срещу стража на Реал, а в самия край удар на Пероти срещна страничната греда и след рикошет в гърба на Навас щастливо не влезе в мрежата му.

В другия двубой, игран във вторник вечер, Волфсбург победи Гент с 1:0 и с общ резултат 4:2 продължава на 1/4-финалите. Единственото попадение в срещата бе дело на Андре Шурле в 74-тата минута.