Реал разгроми Депортиво с втория си отбор

Мората се разписа още в първата минута Снимка: Getty Images
Мората се разписа още в първата минута

Реал Мадрид спретна голово шоу в гостуването на Депортиво Ла Коруня и победи с 6:2, изравнявайки се по точки с Барселона на върха в Ла Лига.

Победата беше задължителна за "Белия балет", но Зинедин Зидан излезе почти изцяло с резервни футболисти, които за пореден път този сезон оправдаха доверието му. Кристиано Роналдо получи почивка и беше извън групата, Бензема беше на скамейката, Гарет Бейл е аут поради контузия, а Серхио Рамос - поради наказание.

Резервите им обаче започнаха ударно. Още в първата минута Алваро Мората откри за 1:0, а Реал наложи страхотен натиск и вторият гол беше въпрос на време. Той падна в 14-ата минута и го вкара Хамес Родригес.

В 35-ата минута Флорин Андоне върна един гол за домакините и последваха силни минути за Депортиво. Минута преди края на полувремето обаче Лукас Васкес уби интригата с гол за 3:1.

След почивката Хамес Родригес вкара втория си гол в мача, за Реал се разписаха още Иско и Каземиро, а Хоселу отбеляза още един почетен гол за Депортиво.

По-рано днес Барселона отнесе със 7:1 Осасуна и така битката за титлата между грандовете продължава. Реал Мадрид и Барселона имат по 78 т. на върха в Ла Лига, като предимството в директните двубои отрежда първо място на Барса за момента, но Реал все още има мач по-малко.