Ман Сити живна срещу 10 от Уест Бромич

21.03.2015, 17:49 (обновена 21.03.2015, 17:54)
Силва и Агуеро

Един от най-активните в отбора на Сити Давид Силва вкара третия гол за победата

След поредица неубедителни изяви Манчестър Сити най-сетне зарадва феновете си с лесна домакинска победа над Уест Бромич с 3:0. Дни след отпадането от Барселона в Шампионската лига играчите на Мануел Пелегрини надделяха с голове на Вилфред Бони, Фернандо и Давид Силва, а Уест Бромич игра цял мач с човек по-малко.

Решаващата ситуация в мача дойде във 2-ата минута, когато котдивоарският нападател Вилфред Бони беше фаулиран от Крейг Доусън пред наказателното поле.

Реферът Нийл Суорбик прецени, че провинилият се е бил последен в защитата и реши да му покаже директен червен картон, но го връчи на грешния футболист - Гарет Макоули, който напразно се опита да му обясни грешката.

В следващите минути тимът на Тони Пулис почти не минаваше центъра, „гражданите" натиснаха и неизбежното се случи в 27-ата минута, когато Бони вкара първия си гол за Сити.

Към края на полувремето гостите не успяха да изчистят една топка след корнер и Фернандо отблизо удвои, а в 77-ата минута Стеван Йоветич върна топката от аутлинията до границата на наказателното поле и оттам Давид Силва с удар по земя оформи крайното 3:0.

След победата Манчестър Сити заема второто място в Премиършип на три точки от лидера Челси. Лондончани обаче са с два мача по-малко.

Oще: вилфред бони  давид силва  живна  мануел пелегрини  манчестър сити  съдия  тони пулис  уест бромич  фернандо  червен картон