Най-сетне: Милан надви Ювентус след девет поредни загуби

Младият халф Локатели е обезумял от радост след гола във вратата на Юве, който ще се помни дълго Снимка: Getty Images

Милан победи гостуващия Ювентус с 1:0 в голямото дерби на кръга от италианската Серия А.

Така "росонерите" сложиха край на ужасната серия от девет поредни загуби срещу Юве във всички турнири.

Единствения гол отбеляза 18-годишният Мануел Локатели в 64-ата минута със зверски шут по диагонала, който се удари в гредата преди да влезе и не остави никакви шансове на Буфон.

Преди това в 36-ата минута Пянич вкара за гостите с прострелна топка от пряк свободен удар. Докато се радваше със съотборниците си обаче, съдията отмени гола заради засада на намиращия се зад защитата Бенатия - който не игра с топката, но протегна крак и попречи на вратаря Донарума.

В 96-ата минута Донарума направи страхотно спасяване при далечен шут на Сами Кедира и така осигури ценната победа за отбора на Винченцо Монтела.

С нея "росонерите" се изкачиха на второ място с 19 точки, само на две от първенеца и хегемон в Италия Юве.