Ибрахимович: Мингс се блъсна в лакътя ми

Златан Ибрахимович пое вината за разочароващото равенство 1:1 срещу Борнемут на „Олд Трафорд”.

Шведският нападател пропусна дузпа, а „червените дяволи” играха с човек повече цяло второ полувреме и въпреки това, изпуснаха да вземат трите точки.

„Разочаровани сме. Изпуснахме много. Трябваше да победим.

Поемам вината. Изпуснах дузпа. Имах много шансове, но пропуснах. Трябваше да вкарам”, каза Златан след мача.

Не пропусната дузпа, а един друг инцидент обаче бе в центъра на вниманието.

Съдията Кевин Френд отново доказа неадекватносттта на английските рефери през този сезон. Френд пропусна не само как Тайрън Мингс стъпи на главата на Ибрахимович, но и как след това шведът си върна с умишлен удар с лакът в лицето на бранителя на Борнемут.

Според Златан обаче ударът е бил съвсем случаен. Е, едва ли някой би си признал, все пак…

„Скочих за топката и той просто се удари в лакътя ми. Нищо умишлено… Надявам се да не е контузен”, каза за инцидента нападателят.

Мингс също отрече действията му да са били умишлени: „Никога не бих го направил. Това не е в стила ми. Знаех, че е физически много силен, и очаквах сериозна битка. Не видях лакътя, почувствах го.”

След равенството Юнайтед отново е на шестата позиция, на три точки зад четвъртото място. Борнемут пък вече е 14-и, на пет точки над опасната зона.