Без голове и победител остана най-голямото дерби на английския футбол | sportcafe.bg

Без голове и победител остана най-голямото дерби на английския футбол

17.10.2016, 23:52 (обновена 18.10.2016, 00:49)
435353

Снимка: © getty

За последно през 2005-а дербито завърши без попадения.

Ливърпул и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0 в дългоочаквания мач от 8-ия кръг на Английската висша лига.

Срещата определено не покри очакванията и не бе една от класиките между двата тима, които си разделиха по полувреме, а приоритет №1 бе да не инкасират загуба.

Още от самото начало гостите доминираха на терена и сякаш изненадаха с поведението си мърсисайдци.

„Червените дяволи“ упражняваха преса в средата на терена, което караше противника да допуска нетипично много за него грешки, да изнася топката трудно и често да прибягва до дълги пасове.

Личеше обаче, че напрежението е сковало краката и на двата тима, защото въпреки по-добрата си игра футболистите на Моуриьно така и не стигнаха до чисти голови положения и шутираха предимно от далечна дистанция, а Златан Ибрахимович изглеждаше изолиран на върха на атаката.

В края на първата част играчите на Клоп започнаха да изглеждат една идея по-солидно, загатвайки, че ще са по-боеспособни през второто полувреме.

В първите минути след почивката Ливърпул демонстрира желанието си да вземе инициативата в свои ръце и притисна съперника. В 54-ата минута обаче единствено непростим пропуск с глава на Ибрахимович, който получи отличен пас от Погба, спаси домакините.

5 минути по-късно Емре Джан нахлу в наказателно поле на съперника, дриблира умело в сгъстеното пространство пред вратата на Де Хеа, а после насочи техничен удар в обратния ъгъл, но испанският страж демонстрира котешки рефлекс и опази вратата си.

В 71-ата минута Ливърпул приспа противника и разиграваше пред наказателно му поле, а Филипе Коутиньо вече виждаше как топката влиза във вратата, след като отправи топовен изстрел, но отново брилянтният Де Хеа отрази.

До края домакините бяха по-активни, създадоха напрежение в противниковата половина, но не се отчетоха с нищо по-значимо.

Oще: 2016  2016/17  англия  анфийлд  висша лига  висша лига 8  дерби  жозе моуриньо  златан ибрахимович  ливърпул  манчестър юнайтед