Борусия Д грабна Купата на Германия | sportcafe.bg

Борусия Д грабна Купата на Германия

27.05.2017, 22:48 (обновена 27.05.2017, 23:21)
Айнтрахт Франкфурт - Борусия Дортмунд 1:2

Обамеянг се радва след дузпата, от която отбеляза победния гол

Борусия Дортмунд е новият носител на Купата на Германия след победа над Айнтрахт с 2:1 на финала на турнира в Берлин.

Борусия имаше три поредни загуби на финала на надпреварата в предните години, но този път направи и последната крачка, за да вдигне трофея за четвърти път в историята си.

Жълто-черните откриха в 8-ата минута със страхотен гол на Усман Дембеле, който се измъкна с рязък финт отдясно и стреля безпощадно в горния десен ъгъл на вратата.

В 29-ата минута обаче Анте Ребич завърши контраатака на Айнтрахт и изравни за 1:1.

В 66-ата минута Борусия получи дузпа заради безспорно нарушение на вратаря Храдецки срещу Пулишич. Звездата Пиер Емерик-Обамеянг вкара от бялата точка в стил "Паненка" и така донесе купата на отбора си.

Нападателят на два пъти в мача уцели гредите, а греда за Айнтрахт удари Харис Сеферович.

Oще: айнтрахт  айнтрахт франкфурт  ала паненка  анте ребич  борусия  борусия дортмунд  грабна  дузпа  купа на германия  пиер-емерик обамеянг  трофей  усман дембеле