Капитан Неймар поведе Бразилия с победа на Копа Америка

Неймар вкара един и подаде за втория гол при победата с 2:1 над Перу в първия мач на Бразилия в Копа Америка

Бразилия започна с победа участието на си на Копа Америка. Гол в последната минута донесе успех с 2:1 над Перу, като „кариоките“ стигнаха до пълен обрат.

Кристиан Куева даде аванс на Перу още в третата минута, след като се възползва от груба грешка на вратаря Джеферсон. Само две по-късно обаче Неймар възстанови равенството със страхотен удар с глава.

След това удар на бразилеца бе изчистен от голлинията, а през втората част нападателят на Барселона удар и греда.

Все пак, „кариоките“ стигнаха до успеха с гол на резервата Дъглас Коща в продълженията. Капитанът Неймар намери Коща в наказателното поле и халфът на Шахтьор (Донецк) с техничен удар донесе трите точки на Бразилия.

В другия мач от група „С“ Венецуела изненада колумбийските звезди и стигна до минимален успех с 1:0.

Явно голата подкрепа за тима на Ноел Санвисенте е дала резултат и венецуелците започнаха ударно в турнира.

Звездите на Колумбия Хамес Родригес, Радамел Фалкао, Карлос Бака и Хуан Куадрадо започнаха като титуляри, но така и не успяха да намерят пък към вратата на Бароха.

Единственото попадение в мача отбеляза Хосе Рондон в 60-ата минута с глава.

Така, след изиграването на първите мачове в групата, Бразилия и Венецуела са с по три точки, а Перу и Колумбия – с нула.