Това е Висшата лига! Спиращ дъха трилър между Арсенал и Лестър откри сезона в Англия

Двете резерви Оливие Жиру и Аарън Рамзи вкараха за финалния обрат и донесоха победата на Арсенал Снимка: Getty Images

Сезонът в английската Висша лига започна по подобаващ начин със зрелищен мач между Арсенал и Лестър на "Емирейтс".

Домакините победиха с 4:3 и записаха успешен старт на кампанията срещу шампионите от 2016 г.

Срещата започна идеално за Арсенал и за новото попълнение Александър Лаказет. Французинът се разписа още във 2-ата минута с глава, но когато феновете вече се надяваха на разгром, Лестър бързо обърна мача.

В 5-ата минута Хари Магуайър свали с глава едно дълго центриране в наказателното поле и Шинджи Оказаки също с глава възстанови равенството пред погледа на зле позиционирания Петър Чех.

В 29-ата минута Марк Олбрайтън се възползва от грешка на Джака в центъра, проби и центрира към Джейми Варди, който засече точно между двама бранители - 2:1 за Лестър.

В самия край на първото полувреме Арсенал се събуди с отлично изработен гол за 2:2 след комбинация между Лаказет, Сеад Колашинац и Дани Уелбек, която последният завърши в опразнената врата.

В 56-ата минута Лестър поведе за втори път и отново Джейми Варди беше безпощаден с глава след центриране на Рияд Марез.

При 2:3 "артилеристите" трябваше да обръщат мача и успяха да го направят в последните десетина минути благодарение на две резерви.

В 83-ата минута Аарън Рамзи укроти пас на Гранит Джака и разстреля Шмайхел за 3:3, а две минути по-късно жокерът Оливие Жиру се извиси след корнер и вкара и с помощта на гредата за победното 4:3.