Меси вкара, Аржентина победи Босна на "свой терен" в Рио - 2:1 | sportcafe.bg

"Маракана" падна в аржентински ръце - 2:1

16.06.2014, 02:41 (обновена 17.06.2014, 07:03)

1 от 6 снимки Назад Напред

Аржентина - Босна

Меси бележи на световно след 8 години, а Аржентина му вярва, че може да донесе титлата.

Аржентина превзе със синьо-бяла армия и победа духовния дом на историческия футболен враг Бразилия - стадион "Маракана". И се надява да го направи пак на 13 юли, когато е финалът на световното.

Пред близо 40 000 пеещи и танцуващи аржентинци, Лионел Меси и компания пречупиха абсолютния дебютант на световно първенство Босна и Херцеговина - 2:1, но не и без треперене в края.

Меси не блестя, но вкара гол, който подхожда на най-големите звезди на най-ярката сцена, а без съмнение "Маракана" е такава.

В 65-ата минута капитанът на аржентинците взриви синьо-белите трибуни с дрибъл и изящен удар в гредата, а от там топката се оплете в мрежата.

Мачът започна лошо за босненците, които си вкараха най-бързия автогол в историята на мондиали - Меси центрира в третата минута и Сеад Колашинац неволно отклони топката във вратата.

Стадионът, окупиран час преди мача от аржентински орди, изригна.

Меси удвои в 65-ата минута, с което записа едва втория си гол на световно първенство. Първият дойде пак на 16 юни, точно преди 8 години, и пак срещу тим от бивша Югославия - при 6:0 над Сърбия на Мондиал 2006.

В 85-ата минута резервата Ведад Ибишевич написа история с първия босненски гол на световно, но за повече време нямаше.

Минути преди мача инчаси на Чакарита Хуниорс и Велес Сарсфийлд се сбиха на един от входовете на "Маракана", но бързо бяха спрени от полиция. Някои от запалянковците на синьо-белите спаха край стадиона в нощта преди мача, за да опитат да си намерят билети или някакъв начин да влязат на трибуните.

Меси и Аржентина са втори фаворит на букмейкърите за титлата след домакина Бразилия. В този мач играта им не бе достойна за суперлативи, но класата в състава е видна.

А и на Мондиал невинаги печелят най-добре играещите. Понякога точките са по-важни.

Oще: аржентина  босна и херцеговина  бразилия 2014  лионел меси  маракана  мондиал