Холандия би, но отпада, Швеция взе второто място в нашата група

Робен донесе победата на честта за холандците, които обаче ще пропуснат Световното първенство Снимка: Getty Images

Холандия победи Швеция с 2:0 в последен мач от група А на световните квалификации, но пропуска Мондиал 2018.

Холандците завършват с равен брой точки с директния си съперник в крайното класиране, но по-лошата им голова разлика ги оставя на трето място, а шведите отиват на бараж.

Ариен Робен вкара двата гола за успеха на "лалетата" - в 16-ата минута той се разписа от дузпа, а малко преди края на полувремето покачи на 2:0. Отборът му обаче трябваше да направи чудо и да вкара още няколко гола на Швеция, което не се случи след почивката и така Холандия няма да играе на Световно първенство.

Очаквано, на първо място в групата, в която е и България, завърши Франция. "Петлите" надделяха с 2:1 в домакинството на Беларус и благодарение на головете на Антоан Гризман и Оливие Жиру през първото полувреме събраха 23 т. на върха в класирането.