Милан изстрада победата над Сасуоло в 7-голов трилър

Изстрадано 4:3 срещу Сасуоло у дома

джаМилан и Сасуоло направиха изключително зрелищен мач на „Сан Сиро”, завършил с победа с 4:3 за домакините.

Двубоят вървеше на периоди от затишия и бури, а всичко започна още в деветата минута, когато Бонавентура откри за „росонерите”. Само минута по-късно обаче Политано изравни.

При 1:1 започна и второто полувреме, но в рамките на три минути, между 54-тата и 56-ата Ачерби и Пелегрини дадоха аванс от два гола на Сасуоло.

В 69-ата всичко се обърна и започнаха минутите на Милан. Първо – Карлос Бака намали от дузпа, а четири по-късно Локатели изравни.

Крайното 4:3 оформи Габриел Палета в 77-ата минута, засичайки с глава центриране на Нианг.

Победата ще изравни Милан по точки с четвъртия Киево, по 13, докато Сасуоло остава 11-и с девет.