Бербатов и Арсенал се обичат на инат

Първи гол срещу Арсенал, 24 януари 2007 г.! Бербатов бележи още в 12-ата минута на полуфинала за Купата на лигата, но минути по-късно бе сменен заради контузия. Мачът завърши 2:2, в реванша Арсенал бе безпощаден с 3:1, а Димитър изгледа двубоя отстрани с травмата.
Лесно и с финес. Бербатов пуска топката с глава във вратата на Арсенал и намалява резултата на 1:2 в мача миналия сезон на "Емирейтс". После българинът асистира за 2:2, а след това дойде и коронният му трик...
...Като в махалата, Бербатов бие небрежно дузпата за 3:2, като праща вратаря в обратния ъгъл и реализира сякаш на тренировка или на загрявката за мач без значение. Изключително хладнокръвие! Мачът завърши 3:3, а дори феновете на Арсенал аплодираха българина.
В събота пак го чака битка с коравите бранители Лоран Кошчиелни (на снимката) и Пер Мертезакер.
Бербатов не може да повярва - каква идиотщина. Съдията Роберто Розети изгони Дарън Флечър от Манчестър Юнайтед в добавеното време на полуфинала от Шампионската лига през 2009-а. Резултатът бе 0:3 (от дузпата стана 1:3), а заради този доста пресилен червен картон Флечър не игра на финала.
Последна среща. През август под поройния лондонски дъжд Фулъм падна с 1:3 от Арсенал във Висшата лига, но Бербатов пак се отчете с асистенция за отбора си. Изобщо - това са неговите мачове. В събота идва поредният от тях, №19 в кариерата му срещу Арсенал.

На Бербатовия фронт нищо ново.

Така, преразказано сбито звучеше мениджърът на Фулъм Рене Мюленщейн в четвъртък, когато му се наложи за стотен път през този месец да отговори на въпроси за трансфер на Димитър Бербатов в Арсенал.

Букмейкърите не мислят така - коефициенти от около 1:1,2 са направо категорични, че Арсенал поне ще опита да го вземе.

В събота тази стара любовна история с привкус на омраза се подновява.

Фулъм гостува на Арсенал, а в този мач Бербатов умира да блесне. Срещите с тима на Венгер направо са създадени за таланта на българския номер 9, а французинът очевидно тайничко винаги се е любувал на класата му, щом около негов интерес да вземе Бербатов "има дим".

Ей така, на инат, нищо че българинът игра за Тотнъм и Манчестър Юнайтед - вероятно най-омразните за феновете на Арсенал съперници.

Сега Арсен ще може наживо да огледа какво може да даде Димитър на отбора му, който се е вкопчил в лидерската позиция и опитва да я задържи от лапите на Манчестър Сити и Челси.

Бербатов срещу Арсенал - класики...

В Тотнъм българинът изживя културен шок в първото си свирепо дерби на Северен Лондон през есента на 2006 г. - падна с 0:3 и почти не видя топката на "Емирейтс", където отива с Фулъм в събота.

Вторият му мач с Арсенал обаче беше паметен, макар и кратък. На 24 януари, горе-долу по това време на годината, Бербатов излезе срещу "артилерията" в полуфинал за Купата на лигата.

В 5-ата минута уцели греда, в 12-ата откри резултата с глава, но при попадението се контузи - разтежение. Шест минути по-късно бе заменен, а мачът завърши 2:2. Бербатов не успя да стигне финал този сезон.

Но в следващия получи шанс за реванш на същия етап на турнира. Изигра изключителен мач на "Емирейтс" при 1:1, а вестник "Сън" написа: "Той имаше ръкавици на краката! Такива пасове и контрол върху топката този стадион е виждал само от Тиери Анри!".

Оценка 10 по десетобалната система...

В реванша Тотнъм помете Арсенал с 5:1, а после би и Челси и Бербатов спечели първата си купа в кариерата извън Бъллгария.

Има общо три гола на стадиона на врага (с който май тайно се обичат и флиртуват), като 2 от тях дойдоха миналия сезон с екипа на Фулъм. Това бе един от най-силните мачове на Бербатов изобщо в Англия, завършил 3:3.

Той бе аплодиран от феновете на Арсенал, след като вкара с глава, асистира за друг гол, а и технично плъзна дузпа като на тренировка във вратата на домакините.