Рецитал на Барса в Билбао

Меси наниза два гола за победата на Барселона.

Барселона се наложи с 5:2 над Атлетик Билбао и се доближи на точка от първото място в испанското първенство по футбол. Каталунците са с актив от 53 пункта и изостават само от отбора на Реал Мадрид, който в събота следобед загуби с катастрофалното 0:4 градското дерби срещу Атлетико.

Барселона спечели своя пети пореден мач в Примера дивисион, след като и тримата нападатели от звездната атакуваща линия на каталунците се разписаха. Шоуто на "Сан Мамес" стартира в 15-та минута, когато Лионел Меси стреля от пряк свободен удар, а топката се завъртя след удар в стената и излъга Горка Ираисос.

Луис Суарес пък покачи на 2:0 само 11 минути по-късно, след като получи пас от аржентинския национал и изпрати слаб, но за сметка на това много точен удар към вратата на Атлетик. Микел Рико даде тон на головата фиеста през втората част, след като се възползва от отбит удар на свой съотборник и добави топката в мрежата на Клаудио Браво за 1:2.

Барселона обаче не позволи отпускане и Меси вкара отново само 180 секунди по-късно. Суарес настигна извеждаща топка в дясната част на наказателното поле на Атлетик и центрира, а лекото докосване до ръкавиците на Ираисос я изпрати на крака на Меси. Той вкара за 3:1, като в ситуацията остана съмнение за автогол на Оскар де Маркос.

Неймар даде три гола преднина на Барселона в 64-та минута, а попадението на Ариц Адурис секунди след това не помогна на Атлетик. Баските дори не успяха да упражнят натиск, защото първо Шабиер Ечейта получи червен картон, а Педро Родригес оформи крайното 5:2 в 86-та минута.