Бендтнер осигури Суперкупата на Волфсбург

Бендтнер и Де Бройне имаха решителен принос за успеха на Волфсбург срещу Байерн

Никлас Бендтнер се превърна в герой за Волфсбург в битката за Суперкупата на Германия, спечелена с 5:4 след дузпи срещу Байерн. Бендтнер, който имаше проблеми през сезона да се утвърди сред титулярите на носителя на Купата на Германия, вчера вкара изравнителния гол за 1:1 в 90-ата минута, а при дузпите заби победното попадение за своите.

Ариен Робен изведе Байерн напред в първия си мач след контузията, получена през април, в началото на второто полувреме, а преди почивката и двата отбора пропуснаха по няколко положения да отбележат.

Бендтнер, който влезе като резерва вкара след точен пас на Кевин де Бройне и това означаваше, че мачът, ще се решава с дузпи.

При наказателните удари Артуро Видал вкара първия си гол за Байерн, но Шаби Алонсо пропусна, а след последния удар на Бендтнер, Суперкупата стана притежание на Волфсбург.

За победителите преди Бендтнер точни бяха Рикардо Родригес, Де Бройне, Адре Шюрле и Макс Крузе.