Дузпа в края остави Сити начело | sportcafe.bg

Дузпа в края остави Сити начело

31.10.2015, 19:03 (обновена 02.03.2016, 19:09)
Манчестър Сити - Норич 2:1

Николас Отаменди отбеляза първия си гол във Висшата лига

Манчестър Сити спечели домакинството си на Норич с 2:1, но победата не дойде лесно.

След нулево първо полувреме, Николас Отаменди изведе „гражданите” напред в резултата в 67-ата минута, засичайки с глава центриране на Де Бройне от корнер.

Седем минути преди края на редовното време обаче, Камерън Джером изравни. Тогава на сцената излезе резервата Рахийм Стърлинг.

В 88-ата негов удар бе спрян от Ръсел Мартин с ръка на голлинията, за което бранителят на Норич получи директен червен картон. Яя Туре отбеляза отсъдената дузпа и направи резултата 2:1 минута преди края.

Дълбоко в добавеното време, Сити получи още една дузпа, след като Стъринг бе съборен в наказателното поле. Туре вече бе сменен и зад топката застана Коларов, който обаче пропусна, след като Джеймс Руди спаси удара му.

След победата, Сити остава лидер в класирането с 25 точки. Толкова има и Арсенал, но по-лошата голова разлика на „артилеристите” ги оставя на втората позиция.

„Топчиите” постигнаха класически успех в Уелс след 3:0 над Суонси. Оливие Жиру, Лоран Косчелни и Джоъл Кембъл се разписаха за гостите.

Лестър излезе на третата позиция, след като победи УБА като гост с 3:2. Рияд Марез с два гола и Джейми Варди с един бяха героите за „лисиците” в този мач.

Манчестър Юнайтед пък е четвърти, на четири точки от Сити и Арсенал, след като взе само точка от гостуването си на Кристъл Палас. „Червените дяволи” могат да са доволни, че изобщо си тръгнаха с нещо от „Селхърст парк”, след като домакините на няколко пъти направиха сериозни пропуски.

Oще: александър коларов  арсенал  висша лига  висша лига 11 2015  джейми варди  джоъл кембъл  камерън джером  кевин де бройне  лестър  лоран косчелни  манчестър сити  манчестър юнайтед  николас отаменди  оливие жиру  рахийм стърлинг  рияд марез  уба  яя туре