Грахчето отново измъкна Реал

За втори път герой в рамките на една седмица...

Дни след като Хавиер Ернандес класира Реал Мадрид за полуфиналите на Шампионската лига, отбелязвайки победно във вратата на Атлетико, Грахчето стана герой за "кралете" и при гостуването на Селта от 33-ия кръг на Примера.

Мексиканецът реализира две от попаденията при победата на Реал с 4:2 на "Балаидос".

Така тимът на Анчелоти продължава преследването на Барселона, като изостава от вечния си съперник с две точки.

Другите голмайстори за Реал бяха Тони Крос и Хамес Родригес.

За Селта де разписаха Нолито и Санти Мина. Кристиано Роналдо не успя да се запише сред голмайсторите, но бе в основата на първите два гола, а негов удар в 41-та минута срещна и гредата.

В друг неделен мач Севиля се наложи над Райо Валекано с 2:0 у дома и измести Валенсия от четвъртото място, но "прилепите" са и с мач по-малко.