Байерн показа на Лайпциг кой определя правилата в Бундеслигата

Робен и компания разбиха Лайпциг и ще зимуват на първа позиция.

Байерн Мюнхен показа на летящия високо новак РБ Лайпциг кой определя правилата в Бундеслигата и разгроми с 3:0 конкурента си в последния кръг от есенния полусезон. Така баварците ще зимуват на първо място в класирането с 3 точки аванс пред тима от бившата ГДР.

Мачът бе решен още след първия половин час игра. Тиаго откри резултата в 17-та минута, а Шаби Алонсо удвои в 25-та.

Гостите от Лайпциг останаха с 10 души след директен червен картон на Емил Форсберг в 30-та минута и това окончателно уби интригата.

В самия край на първото полувреме Роберт Левандовски вкара от дузпа за 3:0, а след почивката мачът се доиграваше.

Всички двубои от Бундеслигата започнаха с едноминутно мълчание, а играчите носеха черни ленти в памет на жертвите от терористичния акт на коледния базар в Берлин.