Реал се върна на победния път, Рамос отново е герой

Серхио Рамос заби два гола за победата с 2:1 над Малага Снимка: Getty Images
Серхио Рамос заби два гола за победата с 2:1 над Малага

Реал Мадрид сложи край на лошата серия и постигна първа победа от три мача насам. „Белите” победиха Малага с 2:1 у дома, като и двете попадения за домакините бяха дело на Серхио Рамос.

Победата отново даде възможност на тима на Зинедин Зидан да дръпне на върха в класирането пред преследвачите си Севиля и Барселона. „Белите” имат четири точки аванс пред севилци и пет пред Барса.

Реал поведе с 2:0 още преди почивката, след като Серхио Рамос на два пъти се разписа след центрирания на Тони Кроос.

Хуанпи намали в 63-тата минута, но домакините удържаха аванса си, като можеха да стигнат до по-изразителен успех, но удар на Кристиано Роналдо срещна гредата.

Тежката програма за тима на Зизу обаче продължава. В сряда „кралете” гостуват на Селта в 1/4-финален реванш за Купата на краля и след 1:2 на „Бернабеу” имат много работа за вършене.