Имобиле спаси Италия в Македония

Италия излезе суха от гостуването си в Македония, благодарение на късен гол на Чиро Имобиле Снимка: Getty Images

Страхотен голов трилър се разигра в Скопие. Македония загуби домакинството си на Италия с 2:3 в мач с два пълни обрата и от който домакините можеха да излязат дори с пълния комплект от три точки.

В началото на двубоя страхотен параболичен удар на Несторовски изненада Буфон, но срещна напречната греда. Малко по-късно Италия се възползва от недобрата подредба в отбраната на домакините при изпълнение на корнер и поведе с гол на Белоти.

През втората част македонците излязоха напълно променени и за няколко минути направиха пълен обрат. В рамките на три минути Несторовски и Хасани вкараха почти идентични голове, наказвайки заспалата отбрана на „адзурите”.

Малко по-късно Мойсов бе оставен отблизо да стреля с глава, но ударът му попадна право в Буфон, иначе Македония излизаше с два гола напред.

Тогава дойде време за нов обрат. В 75-ата минута Чиро Имобиле изравни резултата – 2:2. „Адзурите” натиснаха по-сериозно. Минута преди края Пароло вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен поради спорна засада.

Това обаче нямаше значение. Секунди по-късно отново Имобиле бе на точното място и с глава донесе успеха за Италия с 3:2.

Победа, която изкачи „адзурите” на върха в класирането на група G, където тимът на Джампиеро Вентура има равни точки с Испания - по седем. „Ла фурия” също продължава без загуба, след като победи с рутинното 2:0 в Албания.