Погба се завърна с гол за Манчестър Юнайтед, Ибра също влезе

Пол Погба се завърна в стартовия състав на Манчестър Юнайтед и вкара един от головете за победата с 3:1 у дома над Нюкасъл в мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

Минути в мача за домакините записаха още нападателят Златан Ибрахимович, който не бе играл от април заради скъсани кръстни връзки, както и Маруан Фелайни, който също пропусна последните няколко мача на Юнайтед заради травма.

"Свраките" започнаха много добре и атакуваха доста опасно. В 14-ата минута  Йедлин направи страхотен пробия по десния флант, след като върна към Гейл, който от десетина метра прати топката в левия ъгъл.

Манчестър Юнайтед обаче заигра по-добре в следващите минути и направи обрат още до почивката. След серия от пропуски Антони Марсиал изравни в 37-мата минута след центриране на Погба.

В добавеното време на първата част тимът на Жозе Моуриньо стигна и до втори гол, отново с глава, като този път Ашли Йънг центрира към Крис Смолинг, който вкара за 2:1.

През второто полувреме Юнайтед имаше пълно превъзходство и след прекрасна контраатака вкара за 3:1 в 54-та минута. Ромелу Лукаку центрира към Маркъс Рашфорд, който от границата на вратарското поле свали с глава към нахлуващия на скорост Погба, който бе точен от близко разстояние.

В последните двайсетина минути на терена се появи и Златан.