Челси най-сетне загуби, нова издънка за Юнайтед

Бентеке сочи към небето след гола си във вратата на Челси, който се оказа и победен Снимка: Getty Images

Челси записа едва четвърта загуба от началото на сезона във Висшата лига и тя дойде съвсем изненадващо в лондонския сблъсък срещу Кристъл Палас.

На своя "Стамфорд Бридж" играчите на Антонио Конте отстъпиха с 1:2 и преднината им на върха в класирането намаля на 7 т. пред втория Тотнъм. И трите гола в мача паднаха светкавично още до 11-ата минута. Сеск Фабрегас откри за Челси в 5-ата минута след подаване на Еден Азар, но само 4 минути по-късно Уилфрид Заха изравни с отличен удар - 1:1.

В 11-ата минута Палас контраатакува, Заха изведе Кристиан Бентеке и той вкара технично за 2:1. Челси се хвърли да изравнява и беше близо в 23-ата минута, но Хенеси спаси удара на Диего Коща отблизо. Вратарят на гостите показа класа и в края на полувремето след изстрел на Неманя Матич с глава.

Челси засили натиска си в последните минути на второто полувреме и опита да се възползва от над десетте минути добавено време, но нови пропуски на Коща и Фабрегас оставиха резултата непроменен.

В друг от мачовете от кръга Манчестър Юнайтед допусна пореден разочароващ резултат като домакин и записа ялово 0:0 срещу Уест Бромич на "Олд Трафорд".

Пред погледа на нацупения си мениджър Жозе Моуриньо "червените дяволи" не създадоха нищо през първото полувреме, а през второто пропуснаха няколкото си положения. Фелайни и Мхитарян не успяха да поразят вратата на Бен Фостър, а в края гостите можеха и да спечелят, но Де Хеа отби в гредата шута на Дарън Флечър. След това и Фостър направи спасяване срещу Рашфорд и така срещата приключи без голове. С взетата точка Юнайтед е на пето място с 53 т. - три повече от шестия Арсенал, който е с мач по-малко.

Друг от отборите в челото на класирането, Тотнъм, спечели трудното гостуване на Бърнли с 2:0.

С голове на Ерик Дайър и Хюн-Мин Сон "шпорите" взеха своето и без контузения Хари Кейн. Тотнъм остава на второ място с 62 т. Челси все още е първи с 69 т.