Сити изпусна два гола аванс в изпълнен с грешки мач

Сити изпусна два гола аванс срещу Тотнъм Снимка: Getty Images
Сити изпусна два гола аванс срещу Тотнъм

Манчестър Сити завърши наравно 2:2 при домакинството си на Тотнъм. Това е втори пореден мач без победа за Гуардиола във Висшата лига, след като в предишния кръг загуби с 0:4 като гост на Евертън.

Равенството прекъсна и серията на Тотнъм от седем поредни победи във всички турнири.

„Гражданите” изпуснаха два гола аванс, след като поведоха в рамките на няколко минути в началото на втората част, но след много грешки – и на футболистите от двата отбора, и на съдиите – „шпорите” стигнаха до хикса и точката.

Първото полувреме не предложи много емоции, но за сметка на това второто ни остави без дъх.

Бързо-бързо след почивката Манчестър Сити направи резултата 2:0. И двата гола, дело на Лирой Сане и Кевин де Бройне, паднаха след груби грешки на Юго Лорис.

Първо, вратарят на Тотнъм излезе да чисти с глава една топка извън наказателното поле, но я изби в тялото на Сане, като халфът на „гражданите” си помогна и с ръка в ситуацията, и германецът завърши в опразнената врата.

След това Лорис не успя да улови удар, отправен директно в него, изпусна топката и отблизо Де Бройне направи 2:0.

Само четири по-късно обаче Деле Али намали.

Последва нов натиск на Сити, а при една ситуация Рахийм Стърлинг излезе сам срещу Лорис, Кайл Уокър го блъсна в гръб, Стърлинг остана на краката си и стреля право в стража на Тотнъм.

Андре Маринър замълча, въпреки че трябваше да отсъди дузпа за „гражданите”. Цялата скамейка на домакините скочи при ситуацията, а Гуардиола се развика на четвъртия съдия.

Още страстите не бяха уталожили и действията се пренесоха пред другата врата. Бърза контра, минала през Ериксен и Кейн, доведе топката до Сон, който с хубав удар заби топката в долния десен ъгъл на Браво и направи 2:2.

В края на мача на терена се появи и новото попълнение на „гражданите” – Габриел Жезус. Бразилецът влезе много силно в двубоя и създаде няколко опасни ситуации пред вратата на Лорис.

И не само това! Успя дори да вкара. С третото си докосване до топката. Но попадението му правилно бе отменено заради засада.

След равенството Тотнъм остава втори с 46 точки, на шест зад лидера Челси, но и с мач повече. Сити има 43 и пропусна да изпревари четвъртия Арсенал поне до мача на „артилеристите” с Бърнли в неделя.